Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
20.12.2012 00:00:00

İstanbul Valiliği ... İstanbul'da okullara kar tatili 20 - 21 Aralık 2012

İstanbul'da sabahın erken saatlerinde başlayan kar bir türlü durmak bilmedi ve hayatı felç etti. İstanbul'da öğrencilerin merakla beklediği “İstanbul'da okullar tatil olacak mı?” sorusuna İstanbul Valiliğinden cevap geldi. İstanbulda okullar bir gün tatil edildi. İstanbul'da okulların tatil edilmesinin yanısıra engelli ve hamilelere de izin ver
İstanbul Valiliği ... İstanbul'da okullara kar tatili  20 - 21 Aralık 2012

 

Öğrencilerin merakla beklediği "İstanbul'da okullar tatil olacak mı?" sorusuna İstanbul Valiliğinden vecap geldi. İstanbul'da yarın okullar tatil.
 
Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta yaşamı olumsuz etkiliyor.
 
Meteorolojinin buzlanma, don ve kar uyarıları bu sabahtan itibaren İstanbul'da kendini gösterdi.
 
Özellikle yüksek kesimler ile Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı ilçeler beyaz örtüye büründü. Sarıyer, Çekmeköy ve Ümraniye yağışın etkili olduğu yerler arasında.
 
Kar yağışı ve buzlanmanın trafikte neden olduğu yoğunluk, okula giden öğrenciler ile işlerine giden vatandaşlara zor anlar yaşattı.
 
E-5 Beylikdüzü mevkiinde İstanbul istikametine doğru trafik tamamen durdu.
 
AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT
 
Belediyenin tuzlama araçları aralıksız çalışırken, kar yağışının akşam saatlerinde kuvvetini artırması, yarın öğleye doğru da etkisini yitirmesi bekleniyor.
 
UYARI GELMİŞTİ 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son açıklamada, Doğu Anadolu, Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Göller yöresi için buzlanma ve don uyarısında bulunulmuş, Marmara'nın doğusunda (İstanbul, Bursa, Bilecik, Kocaeli ve Yalova) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yaşanabileceği kaydedilmişti.
 
Pendik, Kartal, Büyükçekmece, Sarıyer'in yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gecce başlayan karayel yönünden kuvvetlice, aralıklarla fırtına şeklinde (saatte 50-80 kilometre hızla) esen rüzgarın etkisini devam ettireceği tahmin ediliyor.
 
İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL
 
İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilecek. Engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.
ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum