Bugün

15 °C

Yarın

16 °C
11.09.2013 09:17:57

KPSS 2013 öğretmen atamaları nihayetindeki minimum puanlar (11.09.2013)

KPSS 2013 öğretmen atamalarında sona yaklaşıldı. Bugün kayıtlarını da yaptırmaya başlayan çiçeği burnunda öğretmenlerin yüzleri gülüyor. Sadece 2. ek atama konusunda bir belirsizlik ve kararsızlık yaşayan adaylar, KPSS 2013 defterini kapatmaya hazırlar. KPSS 2013 öğretmen atamaları nihayetindeki minimum puanlar Spothaber.com'da. ikgm'den açıklanan öğretmen atamaları minimum puanları listesini sitemizden indirebilirsiniz.
KPSS 2013 öğretmen atamaları nihayetindeki minimum puanlar (11.09.2013)

KPSS 2013 öğretmen atamaları maratonu nihayetlenmek üzere. Bugün yepyeni öğretmenlerin kayıtları da il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde başladı. 2. ek yerleştirme ilanını merakla bekleyen öğretmen adayları ise bir hayli kızgın ve tedirgin. MEB'den bir açıklama bekleniyor.

Öte yandan, hangi okula kaç puanla atama yapıldığını gösteren liste ikgm'den açıklandı. Hangi bölüme minimum kaç puanla atama yapıdığı, kaç kişinin başvuruda bulunduğu, bunlardan kaç tanesinin atamasının yapıldığına yönelik tüm ayrıntılar listede yer alıyor.

KPSS 2013 öğretmen atamaları sonucunda gerçekleştirilen atamalar, 36 bin 837 yüzü güldürdü. Ailelerini de sayarsak, yüzbinlere ulaşan bir sevinç dalgası ülkeyi kapladı. Öte yandan atanamayan öğretmenler arasında özellikle yıllardır çabalayanların hüznü ise büyük oldu.


Atama sonuçlarında ortaya çıkan minimum puanlar tablosu ise, adaylar tarafından merak ediliyor. 111 alanda minimum puanların açıklandığı tablo Spothaber.com'da. 

40 bin öğretmenin merakla beklediği atama haberi dün öğlen 11:00 saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

99 bin 514 adayın katıldığı atamada 36 bin 837 öğretmen adayının ataması gerçekleşti.

Atamalar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Başöğretmen Salonunda elektronik ortamda yapıldı.

4 bin öğretmen adayının atama yerleri bugün öğle saatlerinde belli oldu. Programa katılamayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı atamaya telekonferans yöntemiyle katıldı.


Bugün ataması yapılan öğretmenler, 11 Eylül'den itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle başvurarak göreve başlayabilecek.


ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum