Bugün

21 °C

Yarın

21 °C
05.07.2013 00:00:00

Atatürk Kültür Merkezi ( AKM ) Ne Zaman Hizmete Açılacak?

Son zamanlarda adeta bir sembol haline gelen Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılacağı konusu gündemdeydi. Başbakan Erdoğan, AKM'nin yıkılıp yerine Barok mimarisinde bir opera binası yapılacağını dile getirmişti. Restore edilen AKM binasının 2014 yılında hizmete açılacağı planlanıyor.
Atatürk Kültür Merkezi ( AKM ) Ne Zaman Hizmete Açılacak?

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Atatürk Kültür Merkezi'nin 2014 yılı içerisinde hizmete açılmasının planlandığını bildirdi.

 

Çelik, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in yazılı soru önergesine verdiği cevapta, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin tadilat ve onarım işlemlerinin, sivil toplum kuruluşlarınca açılan davalar ve yargı kararları nedeniyle 2008 yılından 2012 yılına kadar gerçekleştirilemediğini hatırlattı.

 

Geçen yıl yapılan ihaleyi takiben Mayıs ayında tadilat ve onarım işlemlerine başlandığını belirten Çelik, Atatürk Kültür Merkezi'nin 2014 yılı içerisinde hizmete açılmasının planlandığını bildirdi.


BAROK MİMARİLİ OPERA BİNASI

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKM ile ilgili yaptığı son açıklamasında, bu binanın yıkılarak yerine 'Barok' mimarili bir Opera binası yapılacağını belirtmişti. Erdoğan, binanın, II. Abdülhamit tarafından yaptırılmak üzereyken İttihatçılar tarafından yıktırıldığını hatırlatmıştı. 

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum