Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
22.12.2012 00:00:00

Erdoğan, 'Menemen Olayı'nı kınadı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarihe 'Menemen Olayı' olarak geçen ve Asteğmen Kubilay ile iki bekçinin şehit edilmesine yol açan menfur saldırıyı, yıl dönümünde bir kez daha esefle kınadığını belirtti.
Erdoğan, 'Menemen Olayı'nı kınadı!

 

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Kubilay'ın şehit edilişinin 82. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
Erdoğan mesajında, 'Tarihimize Menemen Olayı olarak geçen ve Asteğmen Kubilay ile iki bekçinin şehit edilmesine yol açan menfur saldırıyı, yıl dönümünde bir kez daha esefle kınıyoruz' ifadesini kullandı.
 
Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

'Hadisenin üzerinden tam 82 yıl geçmesine rağmen; toplumsal hafızamızda bıraktığı derin izler hala tazeliğini korumaktadır. Ne hazindir ki bu elim hadise, yıllar boyunca toplumun belirli bir kesimini zan altında bırakmak, baskı altına almak üzere bir istismar aracı olarak kullanılmak istenmiştir.
 
Ancak aziz milletimiz, sağduyusu ve aklıselimi ile söz konusu olayda da daha sonraki dönemlerde de tahriklere prim vermemiştir. Bu düşüncelerle Menemen Olayı'nın yıl dönümünde, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı ve bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.'
ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum