Bugün

15 °C

Yarın

16 °C
07.09.2013 15:15:18

Erken emeklilik için değil hak için eyleme! 8 Eylül 2013

Emeklilikte yaşa takılanlar için yarın büyük gün. Erken emeklilik için değil, hakları olan emeklilik yaşı için sokağa dökülecek olan emeklilikte yaşa takılanlar, 8 Eylül 2013 pazar günü 11.30'da Abdi İpekçi Parkı'nda yapılacak. Erken emeklilik sözüne kızgın olan emeklilikte yaşa takılanlar, yarın seslerini hükümete duyurabilmek için yürüyüşe geçecek.
Erken emeklilik için değil hak için eyleme! 8 Eylül 2013

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun hassaslaştığı bir konu olan erken emeklilik hususunda önemli bir adım atılıyor. Gerçekten de erken emeklilik değil, haklı emeklilik isteyen emeklilikte yaşa takılanlar, yarın gerçekleştirecekleri ülke çapındaki eylemlerle seslerini duyurmaya çalışıyor.

Ali Tezel'in geçtiğimiz günlerde televizyon ekranlarında duyurduğu yeni Finlandiya tasarısı üzerindeki çalışmalar henüz devam ederken, emeklilikte yaşa takılanlar grubu haklı seslerini duyurabilmek için yarın saatler 11.30'da Abdi İpekçi Parkı'nda toplanarak temiz bir eylem gerçekleştirecek.

"Devlet hak yemez, hak verir" ve "Maç devam ederken kural değişmez" gibi sloganlarla meydana dökülecek olan erken emeklilik mağdurları, haklı söylemleriyle geniş argümanlar geliştirecekler.

Emeklilikte yaşa takılanlar, haklarını aramak için yurdun çeşitli illerinde eylemler düzenleyip, yürüyüşler yapıyor. Seslerini duyutmaya çalışan emeklilikte yaşa takılanlar mağdurları, 8 Eylül 2013 tarihinde toplanacak. Emeklilikte yaşa takılanlar Abdi İpekçi Parkı'nda haklarını anlatan basın açıklamasını okuyacaklar. Emeklilikte yaşa takılan mağdurlar, günlerini misliyle tamamladıkları emekliliklerini istiyor.

Emeklilik için gerekli prim gün sayısı ile hizmet yılını dolduran, ancak 1999 - 2002 yıllarında yasalaşan kademeli emeklilik yasasından dolayı yaşa takılıp emekli olamayan vatandaşlar eylem yapacak.

8 Eylül 2013 Pazar günü yapılan eylem çağırısında bu konuda mağdur olan herkesin beklendiği söyleniyor. Sosyal medyada da "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" adında gruplar kuran vatandaşlar tepkilerini Ankara Sıhhiye'de gösterecek.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum