Bugün

13 °C

Yarın

19 °C
27.01.2013 00:00:00

İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

İstanbul soğuk havanın etkisine girdi. Günlerdir yüksek hava değerleriyle şaşırtan İstanbul ve Türkiye'nin geneline kar geliyor. Soğuk hava ve kar yağışı Edirne'den giriş yaptı. Marmara'yı etkisi altına alacak kar, İstanbul'da da soğuk yüzünü gösterecek. Peki İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak?
İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

 

urt genelinde Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni yağışlı hava dalgası ile birlikte sıcaklıklar hızla geriledi. Edirne ve Kırklareli'de başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Meteoroloji, İstanbul'da da kar alarmı verdi. Bugün İstanbul'da kar yağışı bekleniyor. Özellikle Silivri ve Çatalca çevrelerinde kar yağışının etkili olacağı uyarısı yapıldı.
ÇOK SAYIDA İŞYERİ VE EVİ SU BASTI
Batı bölgelerde kar alarmı verilirken; Ege ve Akdeniz'de yaşayanlar sel baskınlarıyla mücadele ediyor. Muğla'da etkili olan aşırı yağış ve dolu nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı. İzmir'de kent merkezine de metrekareye 56 kilogram yağmur düştü.
İSTANBUL'A DİKKAT!
Megakent İstanbul'da bugün kar bekleniyor. Daha önceki kar deneyimlerinde çok başarılı olamayan İstanbul'un bu kez beyaz esareti yaşamaması için yetkililer uyarıda bulundu.
MUĞLA'YI SEL ALDI
Muğla'da etkili olan yağmur ve dolu nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri su altında kaldı. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar yakınları tarafından kurtarıldı.
SOKAKTAN EŞYALARINI TOPLADILAR
Aşırı yağış yüzünden Muğla'da evlerini su basan vatandaşlar eşyalarını dışarıya taşıdı. Ancak eşyalar suya kapılınca vatandaşlar şaşkına döndü. Kimisi, önemli eşyalarını sokaktan kovalarla topladı.
ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum