Bugün

19 °C

Yarın

16 °C
09.11.2013 15:35:45

Savaş Ay kimdir? Ünlü muhabir öldü!

1974 yıında Dünya gazetesine tercüman olarak başlayan Savaş Ay, kanser yüzünden öldü. Yıllardır gırtlak kanseri olarak tedavi gören Savaş Ay, bugün hayat gözlerini yumdu. Savaş Ay özellikle A Takımı isimli tartışma programıyla ün kazandı. 59 yaşında ölen Savaş Ay kimdir? Hayatı, biyografisi, özgeçmişi...
Savaş Ay kimdir? Ünlü muhabir öldü!

Gazetecilik camiasına kara bir haber çöktü. Yıllardır gırtlak kanseri ile boğuşan ve sonunda kansere yenik düşen gazetec, ve sunucu Savaş Ay öldü. Kanser yüzünden ölen Savaş Ay, 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Savaş Ay kimdir? Evli ve iki çocuk babası olan Savaş Ay, henüz genç sayılabilecek bir yaşta, 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Özellikle A Takımı isimli tartışma programı ile milyonları kendisine çeken Savaş Ay kimdir? Annesi Şükran Ay isimli bir sanatçıydı.

Savaş Ay Kimdir?

Savaş Ay, (d. 1954, Gaziantep ö. 9 kasım 2013 ) Türk televizyoncu, muhabir ve gazeteci.
Şükran ve Turan Ay'ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev aldı. atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı. İngilizce bilmektedir. 2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğa sahiptir. Ayrıca bazı programlar yapıp yoksullara yardımcı olmuştur.
A Haber'de muhabirlik yapmış, fakat ses sisteminde bulunan bir sorundan dolayı ancak fısıltıyla konuşabilmektedir.
Savaş Ay yıllardır mücadele verdiği kanser hastalığına 9 Kasım 2013 günü yenik düşerek hayatını kaybetti.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum