Güncel Haberleri Tümü

TEM'de Tanker ve 2 TIR'ın karıştığı feci kaza!

Gece saat 23.50 sıralarında TEM Otoyolu'nun İzmit- Sapanca arasındaki Kartepe İlçesi'ne bağlı Maşukiye mevkiinde meydana geldi. İzmit'ten Ankara istikametine giden ve sürücülerinin kimlikleri henüz öğrenilemeyen tanker ile plastik eşya ve beyaz eşya yüklü 2 TIR, belirlenemeyen nedenle çarpıştı.Meydana gelen zincirleme kazadan sonra her iki TIR alev alarak yanmaya başladı. Ölen ya da yaralanan olmayan kazada, diğer araç sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. 

Trafik akışının durması nedeniyle itfaiye ekipleri güçlükle olay yerine ulaşırken, yanan iki TIR demir yığını haline dönüştü. TEM Otoyolu'nun Ankara istikametinin tamamen kapanmasına yol açan kaza nedeniyle araç kuyruğu yaklaşık 12 kilometre mesafedeki İzmit'e kadar ulaştı. Trafik ekipleri Ankara istikametine giden araçları TEM'in Uzunçiftlik turnikelerinden D-100 Karayolu'na yönlendirmeye başladı. İstanbul istikameti de kaza nedeniyle tek şeritten güvenli olarak sağlanmaya çalışılırken, bu yönde de Sakarya'ya kadar araç kuyruğu meydana geldi. Ankara istikametinden gelen araçlar da Sakarya'dan itibaren D-100 Karayoluna yönlendirildi. Bunun üzerine D-100 Karayolu'nda da trafik yoğunluğu yaşanmaya başlandı. 
Ekipler, yangının söndürüldüğü kazaya karışan araçların çekilip, trafik akışının normale dönmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz