Güncel Haberleri Tümü

Minik dahiden 11 yaşında 3 boyutlu oyun!

Henüz 11 yaşında 3 boyutlu oyun geliştiren ve oyununu Google Play üzerinden yayınlayan Ömür Efe Güçlü internet ve sosyal medyanın gündemine oturdu. Teknoloji ve internet sektörünün önemli sitelerinde haberleri yer alan Ömür Efe’nin TopLa adını verdiği 3D eğlence oyunu Google Play Store’da yeni çıkan uygulamalar ve oyunlar sıralamasında kendine üst sıralarda yer buldu.


Binlerce Android kullanıcısının indirdiği ve yüksek puanlamalarla destek verdiği TopLa oyunu 11 yaşında yazılım yapmaya heveslenen küçük dâhi Ömür Efe Güçlü’nün oyun hakkında yapılan geliştirme tavsiyelerini de dikkate aldığı  hemen göze çarpıyor.

Oyununu v1.0 olarak yayına veren Ömür Efe, şimdiden yenilikler ve geliştirmelerle versiyonunu 1.5’e taşımış.

İnternet medyasında yer alan haberlere göre, Ömür Efe Güçlü, bilgisayar başında oyun oynamak yerine kendine oyun yazmak gibi bir yol çizmiş. Ailesinden ve çevresinden aldığı destekle UNITY oyun motorunu kullanmaya ve temel düzeyde #c yazılım dilini öğrenmeye başlamış.  Öğrendiklerini uygulamak için başladığı oyun geliştirme macerası ise 4 ay gibi bir sürede TopLa adlı 3D eğlence oyununu ortaya çıkarmış.
Küçük dâhinin oyununu merak edenler için indirme linki aşağıda
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omurefeguclu.TopLA


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz