Bugün

19 °C

Yarın

16 °C
03.07.2013 00:00:00

Kemal Sunal'ın 13. Ölüm Yıl Dönümü! Kemal Sunal'ı Özlemle Anıyoruz

Bugün Türkiye'nin en komik en güler yüzlü adamı İnek Şaban'ın yani Kemal Sunal'ın 13.Ölüm yıl dönümü. Bir döneme damgasını vuran ve hala eskimeyen filmlerin baş kahramanı Kemal Sunal aramızdan ayrılalı tam 13 yıl oldu. Milyonları güldüren kimi zamanda ağlatan Kemal Sunal, seni unutmadık. Akıllara kazınan onlarca filmin en komik adamını hasretle anıyoruz...
Kemal Sunal'ın 13. Ölüm Yıl Dönümü! Kemal Sunal'ı Özlemle Anıyoruz


 

KEMAL SUNAL'IN 13. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ...


Gülen yüzü ile milyonları kendine hayran bırakan usta komedyen Kemal Sunal aramızdan ayrılalı bugün 13 yıl oluyor. Türkiye'de komedi alanında doldurulamayan bir boşluk bırakarak henüz 55 yaşındayken hayata veda eden sanatçıyı özlemle ve saygıyla anıyoruz. Onsuz, mizah eksik kaldı.1944 yılında İstanbul’da doğan Kemal Sunal Lise öğrenimini Vefa Lisesi’nde tamamladı.Sanat yaşamı ‘Zoraki Takip’ adlı tiyatro oyunuyla başlayan Sunal, 1 yıl kadar Kenterler Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra ‘Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda görev aldı.

 

Sunal , Sanat yaşamınının başlayış öyküsünü ‘Lise son sınıftayken felsefe öğretmenim Belkıs Balkır, elimden tuttuğu gibi beni Müşfik Kenter' e teslim etti.’ sözleriyle anlatmıştı.Sunal , Sanat yaşamınının başlayış öyküsünü ‘Lise son sınıftayken felsefe öğretmenim Belkıs Balkır, elimden tuttuğu gibi beni Müşfik Kenter' e teslim etti.

 

sözleriyle anlatmıştı. Türk sinemasında başta ''İnek Şaban'' tiplemesi olmak üzere canlandırdığı pek çok karakterle sevenlerinin gönlüne taht kuran Kemal Sunal, 7'den 70'e herkesin sevgisini kazandı.Türk Sineması’nın en büyük komedyenlerinden biri olan sanatçı çevirdiği filmler sayesinde ticari açıdan da büyük başarı elde etti.

 

1977'de Antalya Film Festivali'nde ''En başarılı erkek oyuncu'' ödülünü alan Sunal, oyunculuğu ile Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi.Kemal Sunal 1974 yılında Gül Sunal ile hayatını birleştirdi.

 

Eşi ile gözlerden uzak mutlu bir evlilik yaşayan Kemal Sunal seviyeli özel hayatıyla da Türk Halkının beğenisini topluyordu.Kemal Sunal’ın , Ali ve Ezo isimlerinde iki çocuğu oldu.

Ev dışında vakit geçirmeyi çok fazla sevmeyen Sunal, vakit bulduğu her an kendini oğlu Alî'nin yanında buluyordu.

Büyük ustanın çektiği filmler 1990 yılından itibaren sayısı gittikçe artan televizyon kanallarında kesintisiz yayınlanmaya başlandı. Ama o bu gösterimlerden hiç para kazanmadı.

 

12 Eylül döneminde yarım bıraktığı üniversiteyi tamamlayıp gençlere örnek olmayı kafasına koyan Sunal, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi.

 

Sanatçının en büyük hayali kızı Ezo’nun mezuniyetini görebilmekti. Ve bu hayal gerçekleşti.Ezo'nun üniversiteden mezun olduğu gün en mutlu günüydü.Kemal Sunal 2000 yılında Ali Özgentürk’ün yapımcılığını üstlendiği Balalayka filminde rol alacaktı. Usta sanatçı 3 temmuz günü aralarında oğlu Ali Sunal, Ali Özgentürk ve Cem Davran'ın da bulunduğu ekiple birlikte Atatürk Havalimanı'na geldi

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum