Bugün

19 °C

Yarın

27 °C
27.10.2013 14:08:21

Koruma Memur alımı başvuru şartları, başvuru tarihi ne zaman? Son dakika

Emniyet Müdürlüğü işsizlere müjdeyi verdi. Aylardır bu haberin detaylarını bekleyen işsiz gençlere umut yolu oldu Koruma Memurluğu.Koruma Memuru alımı ne zaman yapılacak? Koruma memuru başvuru şartları nelerdir? Koruma memuru ne kadar maaş alacak? Koruma memuru için işsizler dört gözle bekleniyor. Koruma memuru alımı için gerekli şartlar merak konusu..
Koruma Memur alımı başvuru şartları, başvuru tarihi ne zaman? Son dakika

Koruma Memurluğu başvuru şartları, Koruma Memuru başvuru tarihleri büyük merak konusu. Koruma memuru ne kadar maaş alacak? Koruma Memuru hangi koşullarda çalışacak? Bunun gibi onlarca soru cevap bekliyor. Hepsi ama hepsi an be an sitemizde yerini alacak. Korum Memur alımı ile ilgili gelişmeler sitemizde olacaktır.

 

30 Bin koruma memuru alımı için kollar sıvandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınacak 30 bin koruma memurunda fiziki şartlar ön plana çıkıyor. 

Açıköğretim lisesi de dahil diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da koruma memuru olabilecek. Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak. Yetkililer kanunun TBMM'den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildirdi.

POLİSLİĞE GEÇİŞ İMKANI

Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1.72 metre, kız adayların ise 1.68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da, ön lisans ve üniversite mezunları da başvurabilecek. Koruma memurları, 7'nci yılda polisliğe geçebilecek. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları, silahlı olarak görev yapacak.

STADYUMLARDA, ÜNİVERSİTELERDE ÇALIŞACAK

Tüm koruma hizmetlerinin bu memurların görev alanı içinde olduğunu aktaran yetkililer, TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda koruma memuru bulunmayacağını söyledi. Uygulamayla koruma memurları stadyumlar ve üniversiteler ile öğrenci yurtlarında güvenliği sağlayacak. Delil toplama yetkileri olacak.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum