Bugün

11 °C

Yarın

16 °C
25.10.2013 14:27:16

Nabi Avcı istifa mı etti?

Sıcak gelişme Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı İstifa etti...Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı istifa ettiğini duyurdu. Nabi Avcı 'nın neden istifa ettiği merak konusu oldu..
Nabi Avcı istifa mı etti?

Çiçeği burnunda yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın istifa haberleri gündemi sarstı.istifa haberini gazeteci Yazar ve 21 yy. Türkiye Enstitüsü Başkanı Prof. Ümit ÖZDAĞ, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın istifa ettiğini resmen  duyurdu

ÖZDAĞ’ın sosyal paylaşım sitesindeki açıklaması şöyle:


“Milli Eğitim’in gözü aydın eğitimi gayri milli yapan Nabi Avci bakanlıktan istifa edip Eskişehir Belediye Başkan Adayı oldu. Bakalım yeni gelen Bakan öğrenciler üzerinde hangi sistemi deneyecek.” İlginç açıklaması yer aldı.


Nabi AVCI’nın Yerine Bakan Olacak İsim


MEB kaynakları Avcı’nın yerine gelecek ismin AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal olduğunu iddia etti.. Ünal, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Öğretim Görevlisi olan Ünal yüksek lisansını ‘Sosyal yapı ve sosyal değişme’ dalında yaptı.


Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Nabi Avcı (d. 8 Ekim 1953, Bilecik), Türk akademisyen, yazar ve Millî Eğitim Bakanı.


Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Doktorasını Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında yaptı. İletişim profesörüdür. Anadolu Üniversitesi'nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. 1995 ve 1996 yıllarında Kanal 7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Millî Eğitim Bakanlığı'nda ve Başbakanlık'ta danışman olarak çalıştı. Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP'den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etti. XXIV. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. 24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirildi.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum