Bugün

14 °C

Yarın

19 °C
20.09.2013 08:50:32

Stand Upçı Cem Yılmaz'ı delirten kadın: Lisa Stansfield kimdir? Biyografi

Türkiye'nin en ünlü komedyenlerinden ve oyuncuların olan Cem Yılmaz'ın binlerce hayranı var? Şovları ve filmleri ile herkesi peşinden koşturan Cem Yılmaz için çark bu sefer tam tersine döndü. İngiliz şarkıcı Lisa Stansfield'ı dinlemeye giden Cem Yılmaz bir imza alabilmek için koştu da koştu. Uzun süredir Türkiye'nin gündemin olan Cem Yılmaz Lisa Stansfield ile fotoğraf çekilme fırsatı buldu. Dünyaca ünlü soul sanatçısı Lisa Stansfield Lisa Stansfield'ın biyografisi kimdir? Cem Yılmaz peşinden koştu sonunda bir fotoğraf çekilebildi. İşte Cem Yılmaz ile dünyaca ünlü sanatçı Lisa Stansfield
Stand Upçı Cem Yılmaz'ı delirten kadın: Lisa Stansfield kimdir? Biyografi

Cem Yılmaz - Ahu Yağtu çifti, Zafer Alagöz ve Deniz Özerman'ın da bulunduğu ünlü isimler, sanatçıdan imza alabilmek için kulise koştu.

haber">

90'ların soul ve pop yıldızlarından Lisa Stansfield, BKM'deki konseriyle İstanbullularaunutulmaz bir müzik gecesi yaşattı. Türkiye'ye ilk kez gelen ünlü şarkıcı, ilerleyen yaşınarağmen enerjisi ve seyirciyle kurduğu iletişimle dikkat çekti. Kadife sesli şarkıcı, konserin açılışını ‘Can't Dance' ile yaptı.

Seyirciyi dansa davet etti

Seyirciye İngilizce olarak “Hoş geldiniz. Herkesi ayağa kalkmaya davet ediyorum, lütfen herkes dans etsin” diyerek seslendi. Stansfield'ı ön sıralarda Cem Yılmaz, Ahu Yağtu, Zafer Alagöz veDeniz Özerman'ın da aralarında bulunduğu birçok ünlü isim izledi.

Kulise girerek sanatçı ile tanışma fırsatını bulan Cem Yılmaz, Ahu Yağtu, Deniz Özerman, Zafer Alagöz; Lisa Stansfield ile hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi. Yeni albümü ‘Seven'dan şarkılar da seslendiren Stansfield, ‘Never Never Gonna Give You Up' ve ‘The Real Thing' gibi klasikleriyle de geçmişe götürdü.

Cem Yılmaz kimdir?

23 Nisan 1973'te İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okurken Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladı. İlk stand-up gösterisini Leman Kültür'de, 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi. 1995 Aralık'tan itibaren de Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesi altında gösterilerine devam etmektedir. 2001 yılı sonuna kadar toplam gösteri sayısı 1200'ün üzerinde olup, bunların hemen hepsi kapalı gişe oynayarak, kırılması güç bir rekorun da sahibi olmuştur. Türkiye'nin birçok ilinde sahnelediği gösterisini aynı zamanda Avrupa'nın önde gelen şehirlerinde ve de Amerika Birleşik Devletlerinde yine aynı başarı ile sahneye koymuştur.

Leman Dergisi'nde yayınlanan çalışmalarını "Karikatürler" isimli kitabında yayınladı. 1998 yılında Ömer Vargı'nın yönettiği "Herşey Çok Güzel Olacak" isimli sinema filminde Mazhar Alanson ile başrolü paylaştı. Bu filmi Türkiye ve Avrupa'da yaklaşık 1,800,000 kişi izledi. Reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı , "Panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Bu firmanın TV filmlerinin yanı sıra "Mavi Jeans" reklamlarında da oynamıştır. 2000 yılının Ocak ayından sonra gösterileri Star TV tarafından yayınlanmakta olup bunları "Gösteri" adlı kasette de Bay Müzik ile piyasaya sürmüştür. Askerlik görevini Temmuz 2001'de tamamlayan Cem Yılmaz, gösterilerine devam etmektedir. Özel bir şirket için hazırladığı reklamlar serisi ilgi görmüştür. Reklam ve gösteri çalışmalarına devam etmektedir.

Filmleri

Her Şey Çok Güzel Olacak (Senarist, Oyuncu) (1997)
Vizontele (Oyuncu) (2001)
G.O.R.A. (Senarist, Oyuncu) (2004)
Ramon (Oyuncu) (2005)
Organize İşler (Oyuncu) (2005)
Hokkabaz (Senarist, Oyuncu, Yönetmen) (2006)
A.R.O.G (Şef, Yönetmen, Senarist, Oyuncu) (2008)
Yahşi Batı (Oyuncu, Senarist, Yapımcı) (2010)
Av Mevsimi (Oyuncu) (2010)

 

Lisa Stansfield ilk defa Türkiye’de!

90'lı yılların Soul ve Pop müziğinin divası Lisa Stansfield, ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ kapsamında 18 Eylül akşamı Harbiye Açıkhava’da hayranlarıyla buluşuyor.
Baştan çıkarıcı sesiyle 90lı yılların Soul müzik fenomeni, “All Around The World”, “Never, Never Gonna Give You Up”, “Change” ve “The Real Thing” gibi unutulmaz parçalara imza atan Lisa Stansfield, ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ kapsamında 18 Eylül Çarşamba akşamı Türkiye’deki ilk konseriyle, Harbiye Açıkhava’da İstanbul’u fethetmeye hazırlanıyor. ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ kapsamında Lisa Stansfield, Harbiye Açıkhava’da konser verecek tek yabancı sanatçı olacak.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum