Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
07.10.2013 15:09:21

2014 yerel seçimlerde AK Parti'nin belediye başkan aday adayları kimler?

2014 Yerle seçimleri Mart Ayı'nda yapılacak. Yerel seçimlere çok az bir süre kala MHP belediye başkanlıklarına kimleri aday göstereceğini tek tek açıkladı. AK Parti ve CHP henüz adaylarını açıklamadı. Ancak kulislerde konuşulan isimler var. AK Parti kulislerinde bazı bakanların isimleri geçiyor.
2014 yerel seçimlerde AK Parti'nin belediye başkan aday adayları kimler?

Yerel seçimlere çok az bir süre kala belediye başkanı adaylarını MHP açıkladı. AK Parti ve CHP'nin de adaylarını açıklaması bekleniyor. AK Parti kulislerinde belediye başkanı adayları için kesin gibi ama kesin olmayan söylendiler var. Kuvvetli ihtimal belediye başkanı olarak aday gösterilecek. 3 büyükşehirin belediye başkanlıpğı adaylığı için 3 bakanın ismi kulislerde dolaşıyor. Kulislerde dolaşan isimlerden birisi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım. Bakan Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olaralk gösterileceği söylentisi var.

3 BÜYÜKŞEHİR'İN BAKAN ADAYLARI

Buna göre; İzmir için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gaziantep için ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in adı üzerinde yoğunlaşıldı. 

BAŞBAKAN, BURSA VE ŞANLIURFA'DAN MEMNUN

Öte yandan AK Parti kurmaylarının Bursa ve Şanlıurfa'nın mevcut başkanlarıyla devam kararı aldığı da neredeyse kesin gibi… Yani, Bursa için Recep Altepe, Şanlıurfa için ise Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'nin diğer adayları olacak. Bilindiği üzere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in adı geçiyordu. 

ANKARA ADAYI SIR GİBİ SAKLANIYOR

AK Parti kulislerinde bu isimler konuşulurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağı ise sır gibi saklanıyor. Ankara için Melih Gökçek ismi ağır basarken, Gökçek daha önce yaptığı açıklamada yeniden aday olduğunu söylemiş ve Başbakan Erdoğan tarafından aday gösterilmemesi halinde çok üzüleceğini dile getirmişti.

ORDU'DA ENVER YILMAZ'IN ADI GEÇİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın CHP'li Seyit Torun'dan almaya çalışan AK Parti burada oldukça dikkatli bir araştırmanın içerisine girdi. AK Parti'nin Ordu'daki adayı olarak da milletvekili Enver Yılmaz'ın adı ön plana çıkıyor. 

İSTANBUL'UN KRİTİK İLÇELERİNE KRİTİK İSİMLER

Yine AK Parti kulislerinden aldığımız bilgiye göre, partide 3. dönemi olan milletvekili ya da bakanlardan 2 ismin İstanbul'da kritik olan ilçelere belediye başkanlığı için aday gösterileceği iddia edildi. 

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum