Bugün

11 °C

Yarın

16 °C
27.09.2013 12:15:05

MHP 5 Ekim'de Kazlıçeşme "Demokrasi Mitingi" yapacak

MHP 5 Ekim'de Kazlıçeşme

İSTANBUL (AA) - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 5 Ekim'de Kazlıçeşme'de "Demokrasi Mitingi" yapacaklarını bildirdi. 

Büyükataman, parisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, miting hakkında bilgi verdi.

MHP'nin 9 ilde yapmayı planladığı "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" açık hava toplantılarının ilkini Bursa'da "Kuruluş", ikincisini İzmir'de  "Bayrak", üçüncüsünü Adana'da "Vatan", dördüncüsünü Erzurum'da "Birlik", beşincisini Konya'da "Türkçe", altıncısını Elazığ'da "Kardeşlik" temalı olarak gerçekleştirdiklerini anlatan Büyükataman, "Demokrasi" temalı yedinci mitingi 5 Ekim Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleştireceklerini belirtti.

Büyükataman, İstanbul'un önemli ve vazgeçilmez olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"İstanbul köhnede değişim arayanlara, kuytuda yeni gözleyenlere ve menfaatte buluşmayı önerenlere elbette sessiz kalmayacaktır. Bu tarihi miting, değişim için bir fırsattır. Bu sebeple, hangi siyasi görüşten olursa olsun, demokrasinin üstünlüğüne inanan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bekasını düşünen her vatandaşımızı 5 Ekim Cumartesi günü Kazlıçeşme Meydanı'na bekliyoruz."

- "Mitingin zamanlaması çok önemli"

Kazlıçeşme'de gerçekleştirilecek mitingin zamanlamasına dikkati çeken Büyükataman, mitingin rejim tartışmalarının yapıldığı bir döneme denk geldiğini söyledi. 

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "Kazlıçeşme'deki mitingin, halkın kendini yönetme iradesini ortadan kaldırıp parti iradesini hakim kılma, tek adamı ve bir zümreyi millete üstün kılma çabalarına karşı yürekli çıkışın adresi MHP'nin önemli bir organizasyonu" olacağını kaydetti.

Basın toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, İl Başkanı Abdurrahman Başkan da katıldı.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum