Bugün

21 °C

Yarın

21 °C
24.07.2013 00:00:00

Aziz Yıldırım Hapse girecek mi? Aziz Yıldırım'ın şike cezası onandı mı?

Yargıtay Başsavcılığı şike davasında Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin cezasının onanmasını istedi. Eğer cezalar onanırsa Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hapse mi girecek. Aziz Yıldırım'ın belirlenmiş 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunuyor. Fenerbahçe tam belini düzeltmeye başlamışken bu haberle yeniden yıkıldı. Taraftar ve Fenerbahçe kulübünde gergin bekleyiş başladı. Aziz Yıldırım'ın hapise girme olasılığı çok yüksek.
Aziz Yıldırım Hapse girecek mi? Aziz Yıldırım'ın şike cezası onandı mı?

Yargıtay Başsavcılığı, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıkların cezalarının onanmasını istedi.Yargıtay Başsavcılığı, başta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere Futbolda Şike Davası'nda hüküm giyen bazı sanıkların cezasının onanmasını talep etti. 2 yıldır devam eden Futbolda Şike Davası ile ilgili kararda sona yaklaşıldı.

Yerel mahkemenin verdiği kararın ardından hem sanıklar hem de savcının itirazları nedeniyle dava dosyası Yargıtay'a gitmişti.Gözler Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin vereceği karara çevrilmişken Yargıtay Başsavcısı'nın görüşü de netleşti.Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tebliğnamesini hazırladı ve Yargıtay'a gönderdi.

 

Tebliğnamede Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Cemil Turan ve Bülent Uygun gibi isimlerin de cezalarının onanması isteniyor.Aziz Yıldırım geçtiğimiz yıl mahkeme tarafından verilen kararla toplamda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezalarla ilgili nihai kararı Yargıtay verecek. Aziz Yıldırım Şike Davası'nda örgüt kurup yönetmek ve şike cezasından toplamda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yıldırım'a ayrıca 1 milyon TL para cezası verildi.

 

Hakim, Aziz Yıldırım'ın yattığı süreyi göz önüne alarak tahliye kararı verdi.Şike Davası'nda Aziz Yıldırım'ın şike ve teşvikten dolayı ceza aldığı maçlar şöyle: Fenerbahçe - Karabükspor, Fenerbahçe - Ankaragücü, Fenerbahçe - Sivasspor, Eskişehirspor - Trabzonspor, Fenerbahçe - İBB Şike davasında Olgun Peker örgüt kurmak suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum