Bugün

13 °C

Yarın

21 °C
17.05.2013 00:00:00

Açıköğretim aöf sınav sonuçları açıklandı tıkla öğren sinavsonuc.anadolu.edu.tr yeni haber

Yüz binlerce öğrenci aöf 2013 açıköğretim sınav sonucunu bekliyordu. Nihayetinde de açıklandı. Anadolu Üni. açıköğretim fakültesi sınav sonuçlarını açıkladı. Çeşitli bölümlerden çeşitli sınavlara giren talebeler 3 ya da 4 oturuma katıldı. Oturumlar sonrasında sınavlar bitti. AÖF Açıköğretim sınav soruları cevapları ve notlar açıklandı tıkla öğren. Ankara İstanbul ve İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye'deki AÖF öğrencileri sınava girdi ve notlarını beklemeye başlamıştı. Sonuçlar internet üzerinden erişime açıldı.
Açıköğretim aöf sınav sonuçları açıklandı tıkla öğren sinavsonuc.anadolu.edu.tr yeni haber

2013 Açıköğretim aöf sınav sonuçları açıklandı. https://sinavsonuc.anadolu.edu.tr/SinavNotAciklama/LoginWithoutPass.aspx

adresinden açıklanan sonuçlar öğrenciler tarafından kontrol edilmeye başlandı. Yüz binlerce öğrenci girdiği aöf açıköğretim sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. Sonuçlar nihayet ibternet üzerinden yayınlandı ve erişime açık hale geldi. Adaylar şifreleri ile değil TC Kimlik numaraları ile s,isteme giriş yaparak notlarını öğrenebilecek. Üniversiteyi dışarıdan bitirmek isteyen adaylar 4 yıllık açıköğretim fakültelerine giriyor ve mezun olmak için senede 4 kez sıanva giriyorlar.   

 

TIKLA SINAV SONUCUNU ÖĞREN


AÖF Aöğrencilerne açıköğretimde bütünleme sıanvı hakkı verilmiyor. Yeni geçilen bu uygulama birçok öğrenciyi mağdur etti. Sıanvlardan düşük not alan Açıköğretim fakültesi öğrencileri sadece vize ve final sıavlarına giriyorlar. 

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ SINAV SONUÇ SAYFASI YAYINDA...


 

Türkiye’nin 81 iliyle birlikte KKTC’de yapılan ve milyonlarca öğrencinin ter döktüğü AÖF sınavının sonuçları merakla bekleniyordu. Sonuçların çok geçmeden açıklanması AÖF öğrencilerini mutlu etti.

-AÖF Not Ortalaması Sayfası-
 
Dönem notu ve genel not ortalaması AÖF tarafından yayınlandı. AÖF dönem notu ve genel not ortalamaları da yayınlandı.  
 
Öğrenciler bu sonuçlara bakarak, CD, DC, DD notu aldıkları derslerinden geçip geçmediklerini öğrenebilecekler. 
 
Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekiyor...
 
DERS GEÇME İLE İLGİLİ BİLGİLER
 
KULLANILAN KISALTMA VE TERİMLER
 
1.AA ile CC arası "Geçer" notudur.
 
2.CD ile DD arası "Koşullu Geçer" notudur;
   Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
 
3.FF, YZ, DZ "Kalır" notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
 
4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
 
5.Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.
 
 
 
 
AÖF sonuçlarına http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinde yayımlanmakta ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. AÖF sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacaktır. AÖF güz dönemi vize sınavlarının sonuçlarının geç açıklanması AÖF öğrencilerini tedirgin etmiş ve bu duruma tepki göstermişlerdi.
 
 
4-5 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF vize sınavlarının sonuçları ise çok geçmeden, 16 Mayıs Perşembe günü açıklandı. Çünkü AÖF öğrencileri Haziran ayının ilk haftasında AÖF final sınavlarında ter dökecekler.
 
AÖF öğrencilerinin büyük tepkisini çeken bütünleme sınavlarının kaldırılma kararından geri adım atılmadığı için AÖF öğrencilerinin bütünleme sınavı hakkı bulunmuyor.
ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum